Rynki kryptowalut spadają o 10 miliardów dolarów, gdy Trump kończy rozmowy na temat pomocy w pandemii

Globalne rynki akcji i rynki kryptowalut odnotowały gwałtowny spadek, odkąd prezydent USA Donald Trump zakończył rozmowy na temat środków pomocy w związku z koronawirusem.

Z powodu niezwykle szybkiego powrotu do zdrowia po wirusie, który odebrał życie ponad 210 000 Amerykanów, prezydent Donald Trump nagle zakończył rozmowy z przewodniczącą Nancy Pelosi i demokratycznymi przywódcami na temat nowych pakietów pomocy gospodarczej.

Wszystkie trzy główne amerykańskie indeksy giełdowe straciły solidne zyski z wcześniejszych dni i spadły do ​​ujemnego poziomu po ogłoszeniu , a rynki aktywów kryptograficznych poszły w ich ślady, wskazując, że stały się one bardziej skorelowane z akcjami, a mniej ze złotem w ostatnich miesiącach.

Spadek kapitalizacji rynkowej o 10 miliardów dolarów

Całkowita kapitalizacja rynkowa spadła o około 10 miliardów dolarów w ciągu ostatnich 24 godzin. Posunięcie to spowodowało spadek rynków z 335 miliardów dolarów do nieco poniżej 325 miliardów dolarów.

Jednak w ujęciu miesięcznym nadal znajdują się one w ograniczonym zakresie i nie spadły jeszcze do miesięcznych minimów wynoszących około 310 miliardów dolarów.

Bitcoin jak zwykle doprowadził do odwrotu, gwałtownie spadając o 2% z 10750 USD do 10530 USD w ciągu zaledwie kilku godzin. Od tego czasu król kryptowalut odrobił straty, aby handlować za 10 600 USD.

Ukryte niedźwiedzie rozbieżności w dziennych ramach czasowych

Jak dotąd 100MA służyło jako przyzwoite wsparcie. Ale jest ciągle testowany. $ BTC $ BTCUSD #bitcoin pic.twitter.com/uBbEMxCeph

Kilku analityków zauważyło, że zmienność Bitcoina i wolumeny handlu są obecnie niezwykle niskie, co zwykle jest prekursorem większego kroku naprzód.

Ten niewielki spadek nie może być brany pod uwagę, więc wydaje się, że spadek do czterech cyfr jest bardziej prawdopodobny w krótkim okresie.

Gdzie indziej na Crypto Markets

Jak zwykle w altcoiny uderzają mocniej i są odpowiedzialne za większość strat kapitalizacji rynkowej w ciągu ostatniego dnia.

Ethereum spadł do najniższego poziomu przez prawie dwa tygodnie w 5% spadku do poziomu nieco poniżej 335 USD, po czym nieznacznie odzyskał poziom 340 USD. XRP Ripple stracił podobną kwotę, spadając z powrotem do 0,245 USD, podczas gdy Binance Coin spadł do 27,40 USD.

Polkadot i Chainlink byli dwoma największymi przegranymi dnia, spadając o około 7%. Tylko EOS był w stanie przełamać trend w pierwszej dwudziestce kryptowalut i opublikować 6% wzrost w wiadomości, że Google Cloud dołączy do społeczności, aby stać się producentem bloków sieciowych EOS.