Bitcoin przekracza $10,600

Bitcoin rozpoczął tydzień umieszczając niewielkie zyski. W czasie prasy, największa kryptokurcja według Market Cap jest notowana na 10.682,88 dolarów (+0.55%), według CoinMarketCap.

Ze swojej strony, Ethereum urosło do $351.86 (+0.57%), podczas gdy XRP wzrósł o 6.11% i obecnie wynosi $0.248. Mówi zespół analityków FxPro: „Bitcoin nie tylko zdołał utrzymać swoją cenę, ale również odnotował niewielki wzrost. W ciągu ostatnich 24 godzin, krypto referencyjne wzrosło o 1% i obecnie notowane jest na poziomie około 10.700 dolarów. Należy zauważyć, że wolumen handlu tą walutą wzrósł o 22% do 72B dolarów. Dla porównania, kiedy Bitcoin w grudniu 2017 roku osiągnął swój szczytowy kurs (20.000 dolarów), wolumen obrotu pozostał na poziomie około 20B dolarów.
Jednak prawie cały ten wolumen był związany z zakupami i nie było żadnych instytucji na rynku, podczas gdy obecna sytuacja jest zupełnie inna. Najwyraźniej jeden z najbardziej potencjalnie negatywnych scenariuszy w następstwie pozwu CFTC przeciwko giełdzie kryptońskiej BitMEX nie zmaterializował się. Mimo, że 45.000 BTC zostało wycofanych z platformy od momentu wydania wiadomości, waluty te zostały po prostu przeniesione na inne giełdy.
Główne obawy związane były z ewentualnym zamrożeniem aktywów inwestorów na giełdzie. Inne duże giełdy, w tym Gemini i Binance, skorzystały z tej sytuacji. Fakt, że Trump uzyskał pozytywny wynik testu na koronaawirus, również nie doprowadził do masowej likwidacji pozycji. Inwestorzy na całym świecie będą uważnie śledzić sytuację, jednak rynki starają się unikać decyzji opartych na panice“.

Według rankingu CoinMarketCap, 9 walut w pierwszej dziesiątce jest w kolorze zielonym.

Jeśli chodzi o limit rynkowy dla wszystkich walut wymienionych w CoinMarketCap, to pozostaje on na poziomie 341 455 912 854 dolarów.