Bitcoin Mining Firm Northern Data Slams „Trolls“ po spadku zapasów 40%.

Dyrektor finansowy Northern Data nazywa sygnalistów „anonimowymi trollami“ i mówi, że firma jest całkowicie przejrzysta.

Europejska firma wydobywcza Bitcoin (BTC) Northern Data odnotowała spadek swoich zapasów o 40% w ciągu kilku dni w związku z twierdzeniem, że popełniła oszustwo.

Dane z Bloombergu pokazały, że notowania akcji spółki NB2 na koniec 17 lipca wyniosły poniżej 47 euro (53,70 dolarów), co oznacza spadek z 79 euro (90,30 dolarów) w poniedziałek.

Dane Northern Data: „Jesteśmy tak transparentni, jak to tylko możliwe“
Northern Data, produkt fuzji amerykańskiej firmy Whinstone i Northern Bitcoin w 2019 r., twierdził, że oferuje rozwiązania z zakresu obliczeń o wysokiej wydajności/ sztucznej inteligencji (HPC/AI).

Określając skalę swoich możliwości obliczeniowych dla inwestorów i analityków, w tym znanych niemieckich badaczy bankowych, jeden z krytyków w szczególności twierdził, że w rzeczywistości firma była głównie zaangażowana w hosting górnictwa Bitcoin.

W przypadku znanego użytkownika Twittera BTCKING555, który prowadził dochodzenie, pojawiły się podejrzenia, gdy Northern Data nie odpowiedziała na podstawowe pytania dotyczące jej działalności.

Następnie w wiadomości Medium pojawiła się dłuższa ekspozycja, po czym Northern Data weszła do głównego nurtu mediów i jej cena akcji spadła.

„To bardzo nieprzyjemny moment“, skomentował Maximilian Martin, dyrektor finansowy Northern Data w Financial Times.

„Daje to anonimowym trollom siłę oddziaływania. Nie przejmuję się tym, bo wiem, że nie jesteśmy przestępcami – to największy punkt zróżnicowania. Jesteśmy tak transparentni, jak to tylko możliwe.“

Kurs akcji Northern Data 1-miesięczny wykres

Utrzymanie wiary po Wirecard
Medium posterunek nie zgadza się. Przeciwstawiając się wszystkiemu, od przychodów do cen, poddaje w wątpliwość legalność tych, którzy zainwestowali w samą firmę, wśród nich znanych firm kryptograficznych SBI Holdings i The Block.

Podsumowała:

„W ten sposób dochodzimy do wniosku:

1) Klienci Northern Data płacą niższe, konkurencyjne w branży stawki, a firma gotuje książki;

lub

2) Firma znalazła najgłupszych klientów w branży kryptońskiej i wydoila najwięcej, ile może za swoją marżę brutto na poziomie 40%.“

W ciągu kilku tygodni po kolejnym skandalu z firmą finansową Wirecard, który miał miejsce w Niemczech.

Po tym jak 2 miliardy dolarów nie zostały rozliczone, firma złożyła się, a efekt domina wywarł wpływ na konsumentów na całym świecie.

Wszelkie fundusze związane z Wirecard, na przykład te na przedpłaconych kartach debetowych, zostały nagle zamrożone, pozostawiając użytkowników bez pieniędzy. Jak donosi Cointelegraph, karty debetowe Bitcoin zostały również dotknięte tym problemem.

Przed własnymi trudnościami Northern Data była kolejnym przykładem na to, że aktywa kryptograficzne znacznie przewyższają same aktywa kryptograficzne – często dzięki mapom drogowym zawierającym takie plany, jak przeprowadzenie pierwszej oferty publicznej lub IPO.

Inne firmy, takie jak Canaan (NASDAQ:CAN), również nie poradziły sobie z tym problemem, ponieważ cena ich akcji spadła o prawie 70% w porównaniu z rokiem ubiegłym lub z około 6 dolarów do 1,92 dolarów w czasie prasy.